შედეგის ჩვენება 1 დან 16 მდე – სულ 16
წინასწარი დათვალიერება | გამოცემის თარიღი | სათაური | ავტორი / ავტორები |
![]() | Oct-2021 | NATO - საქართველოს ურთიერთობა ეროვნული უსაფრთხოების კონტექსტში: არსებული გამოწვევები და განვითარების პერსპექტივები | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; რაზმაძე, დავით |
![]() | 2021 | აკადემიის შრომები | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; რაზმაძე, დავით; ლაღიაშვილი, გიორგი |
![]() | 2021 | ახალი ტექნოლოგიების როლი და მნიშვნელობა შეიარაღებულ კონფლიქტებში | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; რაზმაძე, დავით; შავდათუაშვილი, ნინო |
![]() | 2020 | გლობალური-რეგიონალური უსაფრთხოების გამოწვევები და თავდაცვის ძალები | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; ზალოშვილი, ჯამბულ; მაისურაძე, ლევან; სოროკივსკა ობიხოდ არიადნა; რაუში, ედვარდ რ.; მშვიდობაძე, თინათინ; საზანდრიშვილი, გიორგი; კვეზერელი, შალვა; კროპაძე, თინათინ; გეგეშიძე, ლევან; რუხაია-მოსემღვდლიშვილი, ნინო; ჯულაყიძე, შალვა; ჭიაბრიშვილი, ქეთევან |
![]() | 2024 | დიდი ძალების რეგიონალური პოლიტიკა და ეროვნული ინტერესები, გამოწვევები 2024 წლისთვის | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; Balakhadze, Mamia |
![]() | 2023 | ევროპის უსაფრთხოება და თავდაცვა | ბალახაძე, მამია; შუბითიძე, ვაჟა |
![]() | 2022 | ინფორმაციული ტექნოლოგიების განვითარების თანამედროვე ტენდენციები | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; რაზმაძე, დავით |
![]() | 2021 | მენეჯმენტი - მსოფლიო ეკონომიკის თანამედროვე გამოწვევები | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; რაზმაძე, დავით |
![]() | Nov-2021 | პოსტ-პანდემიური პერიოდის გამოწვევები | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; კაკაშვილი, გიორგი; კეკუტარია, ლევან; ჩიჩუა, ირმა; ბალახაძე, მამია; რაზმაძე, დავით |
![]() | 2021 | სამხედრო კონფერენცია ეროვნული თავდაცვისა და უსაფრთხოების აქტუალურ საკითხებზე | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; რაზმაძე, დავით |
![]() | 2021 | სამხედრო შრომები | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; რაზმაძე, დავით; ლაღიაშვილი, გიორგი |
![]() | 2024 | სამხედრო შრომები N3 | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; ლაღიაშვილი, გიორგი; Balakhadze, Mamia; Laghiashvili, Giorgi |
![]() | 2021 | საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის (1918-1921 წწ.) შეიარაღებული ძალები | სილაქაძე, დიმიტრი; ბახტაძე, მიხეილ; ბალახაძე, მამია; რაზმაძე, დავით; ხოსიტაშვილი, მირიან; ჭანტურიძე, სალომე; ბარბაქაძე, ანი; Silakadze, Dimitri; Bakhtadze, Mikheil; Balakhadze, Mamia; Razmadze, David; Khositashvili, Mirian; Chanturidze, Salome; Barbakadze, Ana; ჭყონია, მარინე; Chkonia, Marine |
![]() | 2024 | საქართველოს ევროკავშირის წევრობის კანდიდატის სტატუსი და მისი მნიშვნელობა სტაბილურობისათვის | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; ლაღიაშვილი, გიორგი |
![]() | 2021 | ფსიქოლოგიისა და განათლების მეცნიერებათა აქტუალური საკითხები | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; რაზმაძე, დავით |
![]() | 2024 | შრომები N2 | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; ლაღიაშვილი, გიორგი; Balakhadze, Mamia; Laghiashvili, Giorgi |