გამოცემის თარიღისათაურიავტორი / ავტორები
NATO_Saqartvelos_Urtiertoba_Erovnuli_Usafrtxoebis_Konteqstshi.pdf.jpgOct-2021NATO - საქართველოს ურთიერთობა ეროვნული უსაფრთხოების კონტექსტში: არსებული გამოწვევები და განვითარების პერსპექტივებიდავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; რაზმაძე, დავით
Shromata_Krebuli_2021.pdf.jpg2021აკადემიის შრომებიდავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; რაზმაძე, დავით; ლაღიაშვილი, გიორგი
AxaliTeqnologiebisRoliDaMnishvnelobaSheiaraghebulKonfliktebshi.pdf.jpg2021ახალი ტექნოლოგიების როლი და მნიშვნელობა შეიარაღებულ კონფლიქტებშიდავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; რაზმაძე, დავით; შავდათუაშვილი, ნინო
GlobaluriRegionaluriUsafrtxoebisGamowvevebi_2020.pdf.jpg2020გლობალური-რეგიონალური უსაფრთხოების გამოწვევები და თავდაცვის ძალებიდავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; ზალოშვილი, ჯამბულ; მაისურაძე, ლევან; სოროკივსკა ობიხოდ არიადნა; რაუში, ედვარდ რ.; მშვიდობაძე, თინათინ; საზანდრიშვილი, გიორგი; კვეზერელი, შალვა; კროპაძე, თინათინ; გეგეშიძე, ლევან; რუხაია-მოსემღვდლიშვილი, ნინო; ჯულაყიძე, შალვა; ჭიაბრიშვილი, ქეთევან
DidiDzalebisRegionaluriPolitikaDa.pdf.jpg2024დიდი ძალების რეგიონალური პოლიტიკა და ეროვნული ინტერესები, გამოწვევები 2024 წლისთვისდავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; Balakhadze, Mamia
Evropis_Usafrtxoeba_Da_Tavdacva.pdf.jpg2023ევროპის უსაფრთხოება და თავდაცვაბალახაძე, მამია; შუბითიძე, ვაჟა
Samecniero_Praqtikuli_Konferenciis_Nashromta_Krebuli.pdf.jpg2022ინფორმაციული ტექნოლოგიების განვითარების თანამედროვე ტენდენციებიდავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; რაზმაძე, დავით
Menejmenti_Msoflio_Ekonomikis_Tanamedrove_Gamowvevebi.pdf.jpg2021მენეჯმენტი - მსოფლიო ეკონომიკის თანამედროვე გამოწვევებიდავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; რაზმაძე, დავით
Post_Pandemiuri_Periodis_Gamowvevebi.pdf.jpgNov-2021პოსტ-პანდემიური პერიოდის გამოწვევებიდავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; კაკაშვილი, გიორგი; კეკუტარია, ლევან; ჩიჩუა, ირმა; ბალახაძე, მამია; რაზმაძე, დავით
SamxedroKonferenciaErovnuliTavdacvisaDaUsafrtxoebisSakitxebze.pdf.jpg2021სამხედრო კონფერენცია ეროვნული თავდაცვისა და უსაფრთხოების აქტუალურ საკითხებზედავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; რაზმაძე, დავით
Samxedro_Shromebi_2021.pdf.jpg2021სამხედრო შრომებიდავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; რაზმაძე, დავით; ლაღიაშვილი, გიორგი
Samxedro_Shromebi_2024_N3.pdf.jpg2024სამხედრო შრომები N3დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; ლაღიაშვილი, გიორგი; Balakhadze, Mamia; Laghiashvili, Giorgi
SaqartvelosDemokratiuliRespublikisSheiaraghebuliDzalebi.pdf.jpg2021საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის (1918-1921 წწ.) შეიარაღებული ძალებისილაქაძე, დიმიტრი; ბახტაძე, მიხეილ; ბალახაძე, მამია; რაზმაძე, დავით; ხოსიტაშვილი, მირიან; ჭანტურიძე, სალომე; ბარბაქაძე, ანი; Silakadze, Dimitri; Bakhtadze, Mikheil; Balakhadze, Mamia; Razmadze, David; Khositashvili, Mirian; Chanturidze, Salome; Barbakadze, Ana; ჭყონია, მარინე; Chkonia, Marine
SaqartvelosEvrokavshirisWevrobisKandidatisStatusiDa.pdf.jpg2024საქართველოს ევროკავშირის წევრობის კანდიდატის სტატუსი და მისი მნიშვნელობა სტაბილურობისათვისდავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; ლაღიაშვილი, გიორგი
FsikologiisDaGanatlebisMecnierebataAqtualuriSakitxebi.pdf.jpg2021ფსიქოლოგიისა და განათლების მეცნიერებათა აქტუალური საკითხებიდავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; რაზმაძე, დავით
SaqartvelosDavitAgmasheneblisSaxelobisTavdacvisAkademiisShromebi_2024_N2.pdf.jpg2024შრომები N2დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; ლაღიაშვილი, გიორგი; Balakhadze, Mamia; Laghiashvili, Giorgi