Preview | Issue Date | Title | Author(s) |
![]() | 2023 | 2023 წლის აქტუალური საკითხები | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; რაზმაძე, დავით; ლაღიაშვილი, გიორგი; მჭედლიშვილი, ზურაბ |
![]() | Oct-2021 | NATO - საქართველოს ურთიერთობა ეროვნული უსაფრთხოების კონტექსტში: არსებული გამოწვევები და განვითარების პერსპექტივები | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; რაზმაძე, დავით |
![]() | 2021 | აკადემიის შრომები | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; რაზმაძე, დავით; ლაღიაშვილი, გიორგი |
![]() | 2022 | აკადემიის შრომები | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; რაზმაძე, დავით; ლაღიაშვილი, გიორგი; მჭედლიშვილი, ზურაბ; ჯანიაშვილი, იზა |
![]() | 2021 | ახალი ტექნოლოგიების როლი და მნიშვნელობა შეიარაღებულ კონფლიქტებში | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; რაზმაძე, დავით; შავდათუაშვილი, ნინო |
![]() | 2023 | გზა ევროპისკენ : გამოწვევები, მიდგომები, ახალი პერსპექტივები | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; რაზმაძე, დავით; ლაღიაშვილი, გიორგი; მჭედლიშვილი, ზურაბ; ჯანიაშვილი, იზა |
![]() | 2022 | ეროვნული უსაფრთხოების აქტუალური საკითხები | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; რაზმაძე, დავით; ლაღიაშვილი, გიორგი; მჭედლიშვილი, ზურაბ; ჯანიაშვილი, იზა |
![]() | 2022 | თანამედროვე ომის გამოწვევები შავი ზღვის რეგიონში | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; რაზმაძე, დავით; ლაღიაშვილი, გიორგი; მჭედლიშვილი, ზურაბ; ჯანიაშვილი, იზა |
![]() | 2023 | ინფორმაციული ტექნოლოგიები, გამოწვევები, ტენდენციები | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; რაზმაძე, დავით; ლაღიაშვილი, გიორგი; მჭედლიშვილი, ზურაბ; ჯანიაშვილი, იზა |
![]() | 2022 | ინფორმაციული ტექნოლოგიების განვითარების თანამედროვე ტენდენციები | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; რაზმაძე, დავით |
![]() | 2023 | კავკასია გზაჯვარედინზე : რეგიონული სტაბილურობის გამოწვევები | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; რაზმაძე, დავით; ლაღიაშვილი, გიორგი; მჭედლიშვილი, ზურაბ |
![]() | 2022 | კომუნიკაციის როლი მართვის პროცესში და მისი ფსიქოლოგიური ასპექტები | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; რაზმაძე, დავით; ლაღიაშვილი, გიორგი; მჭედლიშვილი, ზურაბ; ჯანიაშვილი, იზა |
![]() | 2021 | მენეჯმენტი - მსოფლიო ეკონომიკის თანამედროვე გამოწვევები | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; რაზმაძე, დავით |
![]() | Nov-2021 | პოსტ-პანდემიური პერიოდის გამოწვევები | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; კაკაშვილი, გიორგი; კეკუტარია, ლევან; ჩიჩუა, ირმა; ბალახაძე, მამია; რაზმაძე, დავით |
![]() | 2022 | სამეცნიერო პრაქტიკული კონფერენცია 2022 წლის აქტუალურ საკითხებზე | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; რაზმაძე, დავით; ლაღიაშვილი, გიორგი; მჭედლიშვილი, ზურაბ; Razmadze, Davit; Laghiashvili, Giorgi; Mchedlishvili, Zurab; ჯანიაშვილი, იზა |
![]() | 2021 | სამხედრო კონფერენცია ეროვნული თავდაცვისა და უსაფრთხოების აქტუალურ საკითხებზე | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; რაზმაძე, დავით |
![]() | 2021 | სამხედრო შრომები | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; ბალახაძე, მამია; რაზმაძე, დავით; ლაღიაშვილი, გიორგი |
![]() | 2022 | სამხედრო შრომები | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; რაზმაძე, დავით; ლაღიაშვილი, გიორგი; მჭედლიშვილი, ზურაბ; ჯანიაშვილი, იზა |
![]() | 2022 | სამხრეთ კავკასიის რეგიონი და საქართველო, მიმდინარე საფრთხეები და გამოწვევები | დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია; David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia; რაზმაძე, დავით; ლაღიაშვილი, გიორგი; ესიტაშვილი, ნიკოლოზ; ჯანიაშვილი, იზა |
![]() | 2021 | საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის (1918-1921 წწ.) შეიარაღებული ძალები | სილაქაძე, დიმიტრი; ბახტაძე, მიხეილ; ბალახაძე, მამია; რაზმაძე, დავით; ხოსიტაშვილი, მირიან; ჭანტურიძე, სალომე; ბარბაქაძე, ანი; Silakadze, Dimitri; Bakhtadze, Mikheil; Balakhadze, Mamia; Razmadze, David; Khositashvili, Mirian; Chanturidze, Salome; Barbakadze, Ana; ჭყონია, მარინე; Chkonia, Marine |