dc.date.available | 2020-01-16T12:34:50Z | - |
dc.date.issued | 2020-01-09 | - |
dc.identifier.uri | http://dspace.nplg.gov.ge/handle/1234/315097 | - |
dc.description | 9 იანვარს საქართველოს პარლამენტის ეროვნულ ბიბლიოთეკასა და კატარის ეროვნულ ბიბლიოთეკას შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა. დოკუმენტს ხელი მოაწერეს ეროვნული ბიბლიოთეკის დირექტორმა გიორგი კეკელიძემ და კატარის ეროვნული ბიბლიოთეკის დირექტორმა სოჰაირ ვასტავიმ. აღნიშნული მემორანდუმი ითვალისწინებს კვლევის, მეცნიერების, ტექნოლოგიებისა და კულტურის სფეროში მხარეებს შორის ერთობლივი პროექტების განხორციელებასა და თანამშრომლობის განვითარებას, მათ შორის მიმდინარე წელს კატარის ეროვნული ბიბლიოთეკის დარბაზში ქართული ძველნაბეჭდი წიგნების გამოფენას. ფოტოზე მარცხნიდან: ნიკოლოზ რევაზიშვილი, გიორგი კეკელიძე, სოჰერ ვოსტავი | en_US |
dc.description.abstract | გიორგი კეკელიძე - ქართველი პოეტი, პროზაიკოსი, ესეისტი, ლექტორი, ტელეწამყვანი, საქართველოს პარლამენტის ეროვნული ბიბლიოთეკის გენერალური დირექტორი (2012 წლიდან); ნიკოლოზ რევაზიშვილი - ქართველი დიპლომატი, საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი კატარის სახელმწიფოში (2018 წლიდან); სოჰერ ვოსტავი (Dr. Sohair F. Wastawy) - კატარის ეროვნული ბიბლიოთეკის აღმასრულებელი დირექტორი | en_US |