dc.date.available2021-11-30T07:58:31Z-
dc.identifier.urihttps://dspace.nplg.gov.ge/handle/1234/353759-
dc.descriptionმარჯვნივ - ტარიელ მარგველლაშვილი, მარცხნივ ხუციშვილი-მარგველაშვილი მედეა, უკან - ლეილა მარგველაშვილი, წინ ანა მარგველაშვილი დედასთან და გია მარგველაშვილი- შუაში.en_US
dc.description.abstractლეილა მარგველაშვილი - სურამის ბიბლიოთეკის მთავარი ბიბლიოთეკარი. მარგველაშვილი, ტარიელ ალექსანდრეს ძე (1933/25/04-2016/19/12) - ინჟინერი, პოეტი; დაიბადა ქარელის მუნიციპალიტეტის სოფ. ბერძენაულში; დაამთავრა საქართველოს პოლიტექნიკური უნივერსიტეტის მექანიკა-მანქანათმშენებლობის ფაკულტეტი; თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ფილოსოფიის ფაკულტეტი; საავიაციო სასწავლებელი ქალაქ ფერგანაში (უზბეკეთის რესპუბლიკაში). მუშაობდა თბილისის საავიაციო ქარხანაში შრომის მეცნიერების ორგანიზაციის განყოფილების უფროსად. იყო ლექტიორი თბილისის მანქანათმშენებლობის ტექნიკუმში. გამოცემული აქვს ლექსების სამი კრებული და ერთი თავსგადახდენილი კურიოზების კრებული სახელწოდებით ,,კურიოზები’’. იყო გაზეთ ,,თბილისის’’ შტატგარეშე თანამშრომელი და ჟურნალ ,,ნიანგის’’ თანამშრომელი. ხუციშვილი-მარგველაშვილი, მედეა (1937/03/04-2008/29/09) დამთავრებული ქონდა თბილისის სამედიცინო სასწავლებელი, დიასახლისი.en_US