dc.date.available2021-11-30T07:58:37Z-
dc.date.issued1955-07-10-
dc.identifier.urihttps://dspace.nplg.gov.ge/handle/1234/353760-
dc.descriptionმარჯვნივ ტარიელ მარგველაშვილი. ფოტო გადაღებულია მოსკოვში, საკავშირო-სასოფლო სამეურნეო გამოფენაზე ,,ხალხთა მეგობრობის'' შადრევანთან.en_US
dc.description.abstractმარგველაშვილი, ტარიელ ალექსანდრეს ძე (1933/25/04-2016/19/12) - ინჟინერი, პოეტი; დაიბადა ქარელის მუნიციპალიტეტის სოფ. ბერძენაულში; დაამთავრა საქართველოს პოლიტექნიკური უნივერსიტეტის მექანიკა-მანქანათმშენებლობის ფაკულტეტი; თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ფილოსოფიის ფაკულტეტი; საავიაციო სასწავლებელი ქალაქ ფერგანაში (უზბეკეთის რესპუბლიკაში). მუშაობდა თბილისის საავიაციო ქარხანაში შრომის მეცნიერების ორგანიზაციის განყოფილების უფროსად. იყო ლექტიორი თბილისის მანქანათმშენებლობის ტექნიკუმში. გამოცემული აქვს ლექსების სამი კრებული და ერთი თავსგადახდენილი კურიოზების კრებული სახელწოდებით ,,კურიოზები’’. იყო გაზეთ ,,თბილისის’’ შტატგარეშე თანამშრომელი და ჟურნალ ,,ნიანგის’’ თანამშრომელი.en_US