Abstract: ზუგდიდი — სოფელი საქართველოში, სამეგრელო-ზემო სვანეთის მხარის და ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის ადმინისტრაციული ცენტრი, სამეგრელოს ისტორიული ცენტრი. ლეოპოლდ ძაძამიძე (დ. 20 ნოემბერი, 1922, ზუგდიდი — გ. 15 დეკემბერი, 1966) — ქართველი მხატვარი, ფერმწერი, პეიზაჟისტი.
Description: სურათზე გამოსახულია დგანან მარჯვნიდან პირველი ანიკიტა (ღადუ) ლევარსას ასული ბაღათურია-პერტახია (მზია პერტახიას ბებია), ჩათუ ასლანის ასული ძაძამიძე-ზარქუა, ცენტრში გარდაცვლილი ბავშვის დედა - ეფროსინე ახვლედიანი-ძაძამიძე, მარჯვნიდან პირველი ზის ბავშვის ბებია. მარჯვნიდან პირველი ზის კოწია ასლანის ძე ძაძამიძე (ბავშვის მამა, ცნობილი ოქრომჭედელი), მარცხნიდან დგანან ბავშვის ბიძები: ფიდუ ძაძამიძე (ცნობილი ოქრომჭედელი) და ევგენი ძაძამიძე, საქართველოს დამსახურებული მხატვრის ლეოპოლდ ძაძამიძის მამა და ცნობილი ექიმების - პეტრე(მურთაზი) და ნუგზარ უბერების ბაბუა.